• Сува микс МАЛТЕР НА РАСТЕНИЈАТА Сува микс МАЛТЕР НА РАСТЕНИЈАТА

  Сува микс МАЛТЕР НА РАСТЕНИЈАТА

  Кратки-30 едноставен тип сува микс Малтер растенијата, се повлече хоризонтална (применливи за ниско растение), одлични перформанси, едноставна операција, зафаќа површина од површина мал, помалку труд по единица производ (2-3), висок материјал мешање [.. ] Прочитај повеќе
 • Лепило за плочки производствен погон Лепило за плочки производствен погон

  Лепило за плочки производствен погон

  Плочка фабрика за производство лепило се користи за производство на керамичка плочка лепило, за полнење, топлина зачувување и мултиплексен систем употреба лепило малтер, ѕидарски малтер [..] Прочитај повеќе
 • Готов МАЛТЕР НА РАСТЕНИЈАТА Готов МАЛТЕР НА РАСТЕНИЈАТА

  Готов МАЛТЕР НА РАСТЕНИЈАТА

  Готов малтер растение се користи за производство на високо квалитетни и гипс гипс животната средина и авто-израмнување гипс. Гипс гипс е основна за израмнување. На суровина од [..] Прочитај повеќе

Шандонг QUANHUA УВОЗ ИЗВОЗ & CO., LTD.

QUAN ХУА група со седиште се наоѓа во Жинан, главниот град на извори, тоа е од големи размери, претпријатие интегрирање на производство, научни истражувања, продажба, увоз и извоз трговија. Фирмата е основана во 2003 година Нашата фабрика адреса е Anqiu Shiquan Индустриски парк, Weifang Сити, провинцијата Шандонг, зафаќа површина од 200.000 квадратни метри и изградба на површина од 120.000 квадратни метри, со 300 вработени, сега е изградба на целокупната рамка, главните индустрии е главно од градежни машини, дополнети се инсталација и изградба.
Научи повеќе

Ние сме ви мешање добавувачи

Како водечки производител на сува мешавина малтер растителни и градежна опрема машина во Кина, ние сме посветени да биде во првите редови на технологијата и иновациите и постојано подобрување на сите области од нашиот бизнис. Нашата стратегија ни помага да се здобијат со силна позиција во меѓународниот пазар и обезбедува долгорочен раст. QUAN ХУА бренд се популарни во индустријата и нашата машина се извезуваат во Малезија, Виетнам, Русија, Казахстан, Узбекистан, Монголија, Катар, Алжир, Египет и други земји. Ја доби поддршката и довербата на клиентите.
 • 20

  Години
  работно искуство
 • 500 +

  Инсталации
  commisioned до денес
 • 30

  Земји
  имаме се извезуваат во
 • ISO и CE сертификат

Што правиме

MANUFACTURERS OF DRY MIX MORTAR AND POWDER PLANT AND OTHER CONSTRUCTION EQUIPMENTS MACHINE PROVIDE PERFECT MIXING SOLUTIONS

Совршен по продажбата на услуги

 • 24-часовен онлајн одговор или се јавиме

 • Резервни делови и quick- носат делови снабдување

 • Слободно обука за вашата оператори

Што е сув малтер?

1. За разлика од минофрлачи работа-сајт, сув малтер се нарекува и пред-мешани малтер, кој се произведува во фабриката со посветен објекти на дозиране и мешање на состојките во високо-контролиран процес. Тоа може директно да се користи само со додавање на вода во работното место.
2. Таа има предности на постојан квалитет, контролирани инвентар, заштеда на време и трошоци за работна сила. Со додавање на различни хемиски адитиви, има парична казна својства на обврзници, термо и звучна изолација, крек-отпор, обработливост, вода-задржување, носат-доказ, анти-корозија, итн
3. сув малтер може да одговара на различни видови на нови градежни материјали преку подобрување на формулацијата. Овие добри својства не само подобрување на квалитетот на зградата и животот во голема мера, но, исто така, се намали користењето на малтер во голем степен.
4. побарувачката за сув малтер рапидно се зголемува поради своите исклучителни заслуги во споредба со луда малтер во барање работа сајт.

ДИЗАЈН

Ако би сакале да се изгради сув малтер фабрика во вашата фабрика, нашите QuanHua Миксер тим ќе ги користи своите огромно искуство и технички знаења за дизајн на иновативни пред крајот на инженеринг на сува микс Малтер индустрии.

Нашите високо квалификувани инженери обезбеди дизајн сува микс погон, start-up поддршка, смена на проблеми, обука, вториот коментарите мислење и преработиш услуги кои ги зголемуваат капацитетите сува мешавина малтер растение. Ако не сте подготвени да дознаете повеќе за нашите услуги, ние сме подготвени да ви помогне со дизајнот на вашите барања.

Ние сме посветени да обезбедат ефективни решенија и квалитетни производи со многу брз пресврт. Ние сме една од ретките кои се разбере на барањата за квалитет и испорака на нашите домашни и меѓународни клиенти. Сув малтер растенија се дизајнирана имајќи во предвид сува мешавина малтер фабрика изведувач очекување на инвестицијата.

ПРОИЗВОДСТВО И ИНСПЕКЦИЈА

QuanHua Миксер Опрема машина фабрика зафаќа површина од 200.000 квадратни метри и изградба на површина од 120.000 квадратни метри, со 300 вработени стручни лица. Сите производство машина опрема во согласност со стандардот ISO9001 и CE. По изработени, сите машина ќе бидат тестирани строго додека работи добро.

Нашата машина може да помине инспекција SGS и други, па вашата страна може да се организира за да се направи проверка пред пратката.

За еден сет на сува растителни малтер, освен на моторни бараат Сименс и го бара тоа од 2 месеци на времето за производство, сите други се користи машина за 30-45 дена време на производство.

ИНСТАЛАЦИЈА

Како глобален лидер во оваа индустрија, ние нудиме клиентите целосен пакет на услуги и може да прифати клуч проект за клиентите. Ние обезбедуваме комплетна инсталација и изградба за целата опрема што ги произведуваат и да се обезбеди. Нашиот професионален и искусен поле монтери се посветени на задоволување на највисоки барања на нашите клиенти.

Нашите ре-инсталација услуги, вклучувајќи поставување и усогласување, обновата и модификации, поправање и ре-инсталација услуги. Можности вклучуваат систем за дизајнирање, поставување на опрема, се движат, систем за стартување и пуштање во работа и управување со проекти и разни други опрема на одредени барања.

Најчесто поставувани прашања

1. What's the capacity for the dry mortar mixer plant? 2 to 100 T/H

2. What's your raw materials? Cement, sand, Fly ash/GGBS,and Additive material kinds (Mineral admixture,Chemical additives kinds)

3. What's the usage of the final products? Dry mortar for Plastering and masonry work or others. There are more than 16 kinds of mortar and this line can produce about five of them. If you want to produce even more, we can also offer.

4. How do you want to packing the final products? Automatic packing In HDPE/ Paper bags and through Transit mixers...

Научи повеќе
 • сув малтер

 • ДИЗАЈН

 • пРОИЗВОДСТВО НА ИНСПЕКЦИСКИ

 • ИНСТАЛАЦИЈА

 • Најчесто поставувани прашања